It is a long established fact that a reader of a page when looking at its layout.

Contacts
Apartman Kazan Bakımı

Merkezi kazan sistemi servisi hizmeti sunmakta olan Teknikplus; apartman kazan bakımı hizmetini mutlaka tavsiye etmektedir. Bakım hizmeti merkezi sistemler için oldukça önemli bir unsurdur. Bu hizmetle beraber toplamda ödediğiniz faturada da ciddi indirimler söz konusu olabilir. Üstelik ısınma ihtiyacınızı da oldukça verimli hale getirebilirsiniz. 

Merkezi sistemler; bir noktadan ısıyı alır ve endüstriyel borular yardımıyla alana ısıyı yayar. Bu demek oluyor ki; tek kaynaktan çıkan sistemin düzenli olarak bakımlarının gerçekleştirilmesi ve bu sistemin verimliliğini koruması gerekir.

Apartman Kazan Bakımı Nasıl Yapılır?

Apartman Kazan Bakımı Mevsimsel olarak kullanılan ısıtma sistemlerinin mevsim başlangıç ve bitişlerinde apartman kazan bakımı gerçekleştiren firmalar ile iletişime geçerek mutlaka servis talebinde bulunmalısınız. Peki bu hizmet içerisinde neler yer alır ve bu hizmet verimliliği nasıl arttırır?

 1. Ateşleyicilerin periyodik bakımları gerçekleşir. Unutmayınız ki ateşleme valfinin sorunsuz olarak çalışması enerjinin de verimli ilerlemesine sebebiyet verir.
 2. Izgaralar gözden geçirilir ve kontrol sağlanır.
 3. Tesisat suyu kontrol edilir.
 4. Kalorifer kazanından çıkış sağlanan bacaların sızdırmazlık testleri gerçekleşir ve bakımları tamamlanır.
 5. Dolaşım pompası kontrol edilir ve pompa sigortalarının durumu kontrol edilir.

Kombi Servisi veya benzeri servis hizmeti sunan firmalar tarafından düzenli bakımların yanı sıra mutlaka apartman kazan bakımı işlem bittikten sonra günlük olarak temizlikleri sağlanmalıdır. Su sızıntıları veya havalandırma arızaları gerçekleşmesi durumunda mutlaka merkezi sistem kombi servis hizmeti sunan firmamıza danışınız.

Aylık Apartman Kazan Bakımı

Aylık bakımlarda kapsamında mutlaka su ve emniyet ventilini kontrol ediniz. Tecrübesiz olarak ürünün onarımını gerçekleştirmeye çalışmayınız. Bu tür sistemlerin onarım ve bakım işlemleri oldukça hassastır. Bu sebeple gaz ayarı, su ayarı ve benzer ventil ayarlarında değişiklik yapmayınız. Ürünün çalışmaması durumunda apartman kazan bakımı hizmeti sunmakta olan Teknik Plus ile iletişime geçerek aynı gün içerisinde servis talebinde bulunabilirsiniz.

 1. Kazan ve kazana ait bütün tutucular, boru bağlantıları, flanşlar ve borudaki kaçakların tespiti yapılmalı.
 2. Şalter tertibatı elektrikçiye gösterilmeli.
 3. Üst duman kapağını açarak fırça yardımıyla temizleyebilirsiniz. Aylık 2-3 kez kesinlikle yapılmasını tavsiye etmekteyiz.
 4. Kazan emniyet sübapları kontrol edilir.

Kazan Bakımı Malzemeleri

 • Yağlık: Dişli kısımların yağlanmasında kullanılır
 • Yangın Söndürme Tüpü: Her merkezi kazan sisteminde mutlaka 2 yangın söndürme tüpü bulunmalıdır.
 • Çekiç veya Balta: Kömürleri küçültme işleminde kullanılır.
 • El arabası: Kömür taşımak için kullanılır.
 • Boru anahtarı: Boru bağlantılarının kontrolünde; sıkma, gevşetme işlemlerinde kullanılır.
 • Fırça: Kazan içerisindeki temizlik için kullanılır.

Doğalgaz ve kombinin yayılışından önce merkezi sistem kombi servisi ürünleri en çok tercih edilen ürün grupları arasında yer almaktaydı. Apartmanlara, iş merkezlerinde hatta küçük çaplı alışveriş mağazalarında bile merkezi sistem kombi ürünleri kullanılmaktaydı. Kişisel doğalgaz ve kombi ürünlerinin yaygınlaşmasıyla tüketiciler bu ürünleri kullanmayı bırakmıştır

İlgili Bağlantılar: 

 1. Kombi Servisi
 2. Kombi Bakımı
 3. Kombi Montajı
Lütfen içeriği oylayın.
[Toplam: 0 Oy: 0]

1 Yorum

 1. Ataşehir Kombi Servisi, Ataşehir Kombi Bakımı, Kombi Servisi

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir