It is a long established fact that a reader of a page when looking at its layout.

Contacts
Kombi Servisi

Ülkemizde kombi ürünleri genel olarak düzenli bakımları yapılmayan ve mevsimler olarak çalıştırılan cihazlardır. Fakat her kombi ürünün düzenli olarak bakımı yapılması ve içerisindeki suyun belirli periyotlarda temizlenmesi gerekir. Kombi arızası verdiğinde veya verimli olarak çalışmadığında kombi servisi ile iletişime geçilerek arıza anında ürünün onarımı ile ilgilenilir. Fakat burada ki yanlış oldukça hassastır ve ekonomik açıdan daha da problem yaratabilir.

Düzenli kombi bakımı gerçekleşen cihazların yaktığı enerji miktarı oldukça tasarrufludur. Düzenli olarak kombi bakımı, petek temizliği hizmetlerini mutlaka talep etmelisiniz. Aksi taktirde kombi su kaçırıyor, kombi sıcak su gelmiyor, radyatörlerin üstü sıcak altı soğuk gibi arızalarla karşılaşabilirsiniz. 

Kombi Servisi

Kombi Servisi hizmeti diğer ürün tiplerine göre daha ince işçilik gerekmektedir. Cihazın taşınması mümkün olmadığı için ve arıza tespitinin yerinde gerçekleşmesinden dolayı mobil ekiplerinizin deneyimli olması ve ürünün çalışma grafiğini mutlaka kontrol etmesi gerekir. Isıtma ve soğutma sistemi ürünler sık sık arızalanmaz. Fakat filtre bakımı, su değişimi ve benzeri bakım seçeneklerini göz ardı etmemelisiniz. 

Düzenli servis hizmeti talep eden ve bakımları zamanında yapılmış ısıtma veya soğutma sistemleri diğer ürünlerle karşılaştırıldığında çok daha fazla tasarruflu çalışır. Çağrı destek merkezimiz; 25 yılı aşan tecrübesiyle sizlere kombi servisi hizmeti sunmaktadır. Adresinize aynı gün içerisinde servis yönlendirmesi gerçekleştirmekte olan çağrı merkezimize ulaşmak için 444 3 495 numaralı kombi servis çağrı merkez hattını arayabilirsiniz.


Kombi Teknik Servisi

İstanbul’un Asya ve Avrupa yakasında hizmet sunan mobil ekiplerimiz aynı gün içerisinde adresinize ulaşmaktadır. Kombi Teknik Servisi hizmeti talebinde bulunan tüm cihazlar 1 yıl boyunca Kombi Teknik Servisi tarafından garanti kapsamı altındadır. Isıtma ve soğutma sistemleri grubuna dahil olan ürünlerin onarımı için çağrı destek merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Haftanın yedi günü çağrı destek hattı üzerinden hizmet sunan merkezimiz; aynı gün servis imkanı da sunmaktadır.

Sık Karşılaşılan Kombi Arızaları

  • Kurulum Hataları: Bu hata genellikle kombi montajı gerçekleşen ürünlerde gerçekleşir. Kurulumu gerçekleşen ürünlerin yanlış tip boru kullanılması, yanlış kaynak yapılması veya mimari çizime aykırı kurulum gerçekleşen ürünlerde karşılaşılan hatalardır. Bu tip hatalarda kombi ürünün hatalı çalıştığı sanılır fakat kombi montajı doğru şekilde gerçekleşmeyen ürünlerde rastlanır.
  • Su Basıncı: Kombi basıncı; tüm marka kombilerde ortalama 1,5 bar düzeyindedir. İlk kurulumlarda basınçta ani düşmeler veya yükselmeler olabilir. Fakat sonraki aşamalarda su basıncı sıklıkla düşüyor veya yükseliyorsa bu durum kombi arızasının başlangıcıdır. Kombiye sıklıkla su ilave etmek kombinin ömrünü azaltır. Bu durumun en temel sebebi; gözle görülmeyen noktalardan su kaçağının oluşması veya kombi borularının bağlantı noktalarında su sızması olabilir. Bu tip arızalar için mutlaka kombi servisi ile iletişi
    Kombi Servisi
    Kombi Servisi
    me geçmelisiniz.
  • Gaz Vanası Kapalı iken Kombi Çalıştırılması: Bu hata insanlar arasında en yaygın hatalardan bir tanesidir. Gaz vanası kapatılıp tekrar açıldıktan sonra kombinin otomatik devreye girmesi beklenir. Fakat bu tip durumlarda kombinin kullanıcı kılavuzuna bakılarak mutlaka cihazın kontrol edilmesi gerekmektedir.
  • Elektriksel Problemler: Özellikle elektronik kartında oluşan problemlerden dolayı düşük voltaj, yüksek voltaj, voltajda dalgalanma gibi problemler ile karşı karşıya kalmış olabilirsiniz. Fakat son kullanıcının bunu anlaması pek mümkün değildir. Kombi anında kapanıp açılırsa veya ateşlemede gecikmeler yaşanırsa elektriksel problemler ile karşı karşıya kalmış olma ihtimaliniz, olasıdır. 

İstanbul Kombi Servisi


Lütfen içeriği oylayın.
[Toplam: 1 Oy: 5]