It is a long established fact that a reader of a page when looking at its layout.

Contacts
Merkezi Isıtma Servisi

Doğalgaz ve kombinin yayılışından önce merkezi sistem kombi servisi ürünleri en çok tercih edilen ürün grupları arasında yer almaktaydı. Apartmanlara, iş merkezlerinde hatta küçük çaplı alışveriş mağazalarında bile merkezi sistem kombi ürünleri kullanılmaktaydı. Kişisel doğalgaz ve kombi ürünlerinin yaygınlaşmasıyla tüketiciler bu ürünleri kullanmayı bırakmıştır

Bu sistemin bırakılmasının en büyük nedeni; tüm dairelere eşit ısının ulaşması ve faturaların ortak olmasıdır. Tüketiciler özgür davranabilmek ve istediği her an istediği derecede ısıya ulaşmayı daha makul kılmış ve sistemlerini daha üst düzeye taşımayı amaçlamıştır.

Merkezi Sistem Kombi Servisi

Merkezi Sistem Kombi Servisi ürün gruplarının dezavantajlarının yanı sıra birçok da avantajı bulunmaktadır. İzalasyon ve yalıtımı yapılmış binalarda oldukça üst düzey verim sunar. 

Tüketiciler yeni teknolojinin pazar sunulması halinde hızlı biçimde yeni teknolojinin daha verimli olduğunu düşünür. Fakat maliyet muhasebesi gerçekleştiği zaman Merkezi Sistem Kombi Servisi oldukça karlı bir sistemdir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken bazı nüanslar bulunmaktadır. 

Eğer ki aşağıda yer verdiğimiz adımları uyguladığınız taktirde bu sistemler oldukça karlıdır. 

  1. Merkezi sistem ürünlerde her yıl minimum 2-3 defa kazan temizliği yapılmalıdır.
  2. Kullanılan kapalı alanlarda izalasyon veya yalıtım sistemleri kullanılmalıdır. 
  3. Sistemin verimli çalışabilmesi için mutlaka yetkili kombi servisi ile düzenli iletişime geçmelisiniz.
  4. Bakım veya temizlik işlemleri; aylık ödenen faturalardan çok daha hesaplı olduğunu unutmayınız!

Birçok avantaj sağlamakta olan kazan sisteminin tercih edilmesinin ilk sebebi; yakıttan tasarruf sağlamaktır. Arızalanması durumunda oldukça acil ihtiyaç haline gelen ve sistem bakımından hassas dinamiklerden oluştuğu için doğru kazan servis firması ile iletişime geçmelisiniz. 

Kalorifer Kazan Tamiri

Tüm merkezi sistem grupları içerisinde mutlaka kazan veya kazan dairesi bulunur. Bu kısımda tüketicilerin kullandığı ısının kaynağı bulunur. Kazan boru ve pnömatik sistemler yardımıyla ısıyı dairelere veya farklı alanlara yayar. Tüm sistem burada yönetilir. Türkiye’de hala birçok resmi kuruluşta kullanılmakta olan merkezi sistem servisi; ECA Merkezi Sistem kombi tercih edilmektedir.

Kalorifer kazan tamiri ustalık gerektiren bir işlemdir. Tüm aşamaların kontrol edilmesi ve ısının doğru biçimde yayıldığını mutlaka saptamak lazım. Aksi taktirde aynı gün çalışan kalorifer kazanı; 1 hafta sonra tekrar arızalanabilir. Bu tip durumları yaşamamak için mutlaka yeterlilik belgesine sahip olan merkezi sistem servisi merkezi ile iletişime geçmelisiniz.

Merkezi Sistem Petek Temizliği

Merkezi sistem servisi ile iletişime geçmek için 444 34 95 numaralı çağrı destek hattını arayarak servis talebinde bulunabilirsiniz. Merkezi Sistem Petek temizliği hizmetinde ısı veren tüm petekler kontrol edilir ve içerisinde yer alan suyun değişimi sağlanır. Isıyı tam manasıyla yansıttığını ölçümlemek amacıyla çeşitli cihazlar yardımıyla analizleri gerçekleşir.

  1. Kombi Servisi
  2. Kombi Bakımı
  3. Kombi Montajı
Lütfen içeriği oylayın.
[Toplam: 1 Oy: 5]

2 Yorum

  1. Apartman Kazan Bakımı - 444 34 95

  2. Kazan Dairesi Temizliği - 444 34 95

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir